Queen Elizabeth National Park weer
Hoe het nu is, hoe de komende twee weken eruitzien en wat elke maand van het jaar voor wildwaarneming betekent.
Nu in het park
—
Laden
- Bij eerste licht
- —
- Laatste licht
- —
De komende twee weken
Rechtstreeks uit de weersvoorspelling, bijgewerkt als je deze pagina opent. Handig voor wat je inpakt. Niet handig voor maandkeuze, daarvoor is het jaar hieronder.
Prognose laden
Het jaar in een oogopslag
Balken zijn regenval, de lijn is het dagmaximum. Dertigjarige gemiddelden. De groene band markeert de maanden dat dit park het droogst is, precies wanneer de meeste mensen hier willen zijn.
Elke maand, en wat het voor de dieren betekent
De temperatuur zegt wat je inpakt. De regenvalkolom bepaalt wat je ziet.
| Maand | Dag | Nacht | Regen | Natte dagen | Wat dat hier betekent | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| januari prima | 28,3°C | 19,0°C | 32 mm | 2 | De drogere helft van UWA's eigen droge lijst, op 32 en 36 mm over twee en drie regendagen. Dit zijn ook de warmste middagen van het jaar, piekend op 29,4 graden in februari, en februari is de maand waarop de Palearctische migranten nog in het land zijn voordat ze in april vertrekken. | |
| februari prima | 29,4°C | 19,7°C | 36 mm | 3 | De drogere helft van UWA's eigen droge lijst, op 32 en 36 mm over twee en drie regendagen. Dit zijn ook de warmste middagen van het jaar, piekend op 29,4 graden in februari, en februari is de maand waarop de Palearctische migranten nog in het land zijn voordat ze in april vertrekken. | |
| maart | 28,1°C | 19,9°C | 213 mm | 12 | De wisseling, en een plotselinge. Regenval gaat van 36 mm in februari naar 213 mm over 12 dagen. Dit is ook de eerste van de vier maanden waarin Aerolink tot één vlucht per dag per richting daalt, dus de logistiek wordt strakker op hetzelfde moment dat de sporen zachter worden. | |
| april | 26,8°C | 19,4°C | 339 mm | 18 | De natste maand van het jaar op 339 mm over 18 regendagen, en de koelste middagen van de eerste helft op 26,8 graden. Het grindpad naar Ishasha is op zijn ergst, verschillende lodges schakelen over naar hun laagste gepubliceerde tarieven, en het park is rustig. | |
| mei | 27,2°C | 19,5°C | 175 mm | 11 | Nog steeds nat op 175 mm over 11 dagen, maar verbeterend ten opzichte van april. Het gereduceerde vluchtsysteem en de lage-seizoentarieven lopen beide door de maand. De laatste noordelijke migranten verlaten het land rond nu. | |
| juni prima | 27,3°C | 19,1°C | 18 mm | 1 | Het echte droge moment in het jaar van dit park: 18 mm in juni en 24 mm in juli, elk één regendag. De volledige Aerolink-agenda keert in juni terug. Juli brengt de koelste nachten in het record op 18,4 graden, wat bezoekers verrast die aannemen dat een equatoriaal park niet koud kan zijn vóór zonsopgang. | |
| juli prima | 26,9°C | 18,4°C | 24 mm | 1 | Het echte droge moment in het jaar van dit park: 18 mm in juni en 24 mm in juli, elk één regendag. De volledige Aerolink-agenda keert in juni terug. Juli brengt de koelste nachten in het record op 18,4 graden, wat bezoekers verrast die aannemen dat een equatoriaal park niet koud kan zijn vóór zonsopgang. | |
| augustus | 27,6°C | 19,0°C | 53 mm | 5 | De wending. Regenval verdubbelt ruwweg naar 53 mm over vijf dagen, wat nog steeds laag is voor de normen van dit park, terwijl Europees vakantieverkeer aankomt en de kampen die een hoogtijdseizoen publiceren, allemaal erin zitten. Goede waarde is moeilijker te vinden dan het weer zou suggereren. | |
| september | 28,3°C | 19,7°C | 103 mm | 8 | Regenval verdubbelt opnieuw naar 103 mm over acht dagen en het jaar begint weer op te bouwen naar zijn tweede piek. De Palearctische waadvogelten, meeuwen en sterns beginnen deze maand aan te komen, wat het beste vogelseizoen van het jaar opent. | |
| oktober | 27,3°C | 19,5°C | 241 mm | 13 | De tweede piek, op 241 mm over 13 dagen en 188 mm over acht. November heeft de koelste middagen van het jaar op 26,6 graden. November is ook de vierde van de gereduceerde vliegmaanden, terwijl oktober het volledige schema handhaaft ondanks dat het de nattere van de twee is. | |
| november | 26,6°C | 19,2°C | 188 mm | 8 | De tweede piek, op 241 mm over 13 dagen en 188 mm over acht. November heeft de koelste middagen van het jaar op 26,6 graden. November is ook de vierde van de gereduceerde vliegmaanden, terwijl oktober het volledige schema handhaaft ondanks dat het de nattere van de twee is. | |
| december | 26,9°C | 19,2°C | 70 mm | 4 | Opdrogen gedurende de maand naar 70 mm over vier dagen, en week voor week verbeterend. UWA telt het als een droge maand. Het is ook de duurste twee weken van het jaar rond Kerstmis en Nieuwjaar, en de kampen die een hoogtijdseizoen publiceren, nemen allemaal december erin op. |
Klimaatgegevens zijn Open-Meteo climate normals, 1991 to 2020, opgenomen op -0,25, 29,98. De wildlifekolom is van ons, uit de bronnen op de beste reistijd pagina. Gemiddelden verbergen slechte jaren: een droge januari gebeurt nog steeds, net als een natte juli.